High School Top 10 Schedule for Sept. 21-25

View Comments (
)
|
Email
|
Print

    NEWSLETTERS

    Getty Images

    Schedule for the teams ranked in The Associated Press Texas high school football poll, Sept. 21-25.

    Class 5A
    1. Lake Travis (3-0) vs. A&M Consolidated, Friday
    2. Katy (3-0) idle.
    3. Allen (3-0) vs. Lewisville Hebron, Friday
    4. DeSoto (3-0) vs. Cedar Hill, Friday
    5. Cibolo Steele (3-0) at Austin Westlake, Friday
    6. Abilene (3-0) vs. Odessa Permian, Friday
    7. Galena Park North Shore (3-0) at Houston Madison, Saturday
    8. Southlake Carroll (2-1) idle.
    9. Dallas Skyline (2-1) idle.
    10. Coppell (3-0) at Arlington, Friday.
     
    Class 4A
    1. Pearland Dawson (2-0) vs. Clear Falls, Friday
    2. Leander (3-0) at Pflugerville, Friday
    3. Angleton (3-0) at Alief Taylor, Saturday
    4. Tyler (2-1) at Mesquite Horn, Friday
    5. Lancaster (3-0) idle.
    6. Aledo (2-1) idle.
    7. Wolfforth Frenship (3-0) at Amarillo, Friday
    8. Nederland (2-1) idle.
    9. WF Rider (2-1) idle.
    10. Dallas Highland Park (2-1) idle.
     
    Class 3A
    1. Navasota (3-0) vs. Lexington, Friday
    2. Waco La Vega (3-0) vs. Stephenville, Friday
    3. Abilene Wylie (3-0) at Brownwood, Friday
    4. Alvarado (3-0) vs. China Spring, Friday
    5. Stephenville (2-1) at Waco La Vega, Friday
    6. Coldspring-Oakhurst (2-1) at Little Cypress-Mauriceville, Friday
    7. La Marque (2-1) at Rosenberg Lamar, Thursday
    8. Kilgore (2-0) at Mount Pleasant, Friday
    9. Carthage (2-1) at Nacogdoches, Friday
    10. West Orange-Stark (3-0) vs. Jasper, Friday.
     
    Class 2A
    1. Refugio (3-0) idle.
    2. Cameron Yoe (3-0) idle.
    3. Newton (3-0) idle.
    4. Tatum (3-0) idle.
    5. Cisco (3-0) at Godley, Friday
    6. East Bernard (3-0) at Altair Rice, Friday
    7. Lexington (2-1) at Navasota, Friday
    8. Daingerfield (2-1) vs. Gilmer, Friday
    9. Rogers (3-0) vs. Mart, Friday
    10. New Boston (3-0) at Paris North Lamar, Friday.
     
    Class 1A
    1. Munday (3-0) at Bronte, Friday
    2. Mason (3-0) at Christoval, Friday
    3. Burton (3-0) at Bremond, Friday
    4. Wellington (3-0) vs. Vega, Friday
    5. Stamford (2-1) vs. Colorado City, Friday
    6. Mart (2-1) at Rogers, Friday
    7. Joaquin (3-0) vs. Burkeville, Friday
    8. Falls City (2-1) vs. D'Hanis, Friday
    9. Shiner (2-1) at Universal City Randolph, Friday
    10. Stratford (3-0) at Littlefield, Friday.