CLASS 3A DIVISION I
Region I, Bidistrict
- Andrews 20, Borger 11
- Big Spring 61, Fabens 21
- Springtown 49, WF Hirschi 27
- Stephenville 49, Brownwood 10
- Lubbock Cooper 47, Pampa 14
- Abilene Wylie 49, Fort Stockton 3
- Kennedale 57, Burkburnett 28
- Burnet 41, Alvarado 14
Area
- Andrews (5-6) vs. Big Spring (8-3), 7:30 p.m. Friday, Odessa's Ratliff Stadium
- Springtown (6-5) vs. Stephenville (9-1), 7:30 p.m. Friday, Justin Northwest
- Lubbock Cooper (9-2) vs. Abilene Wylie (8-3), 7:30 p.m. Friday, Wichita Falls' Memorial Stadium
- Kennedale (7-4) vs. Burnet (8-3), 7:30 p.m. Friday, Waco ISD Stadium
Region II, Bidistrict
- Decatur 62, Carrollton Ranchview 34
- Wilmer-Hutchins 32, Anna 14
- Frisco Lone Star 46, Sanger 42
- Princeton 50, Ferris 22
- Crandall 22, Paris 7
- Tyler Chapel Hill 52, Athens 26
- Kaufman 28, Texarkana Liberty-Eylau 14
- Kilgore 49, Van 7
Area
- Decatur (8-3) vs. Wilmer-Hutchins (5-5) 7:30 p.m. Friday, Grapevine's Mustang-Panther Stadium
- Frisco Lone Star (7-4) vs. Princeton (10-1), 7:30 p.m. Friday, Murphy's Kimbrough Stadium
- Crandall (5-5) vs. Tyler Chapel Hill (7-4), 7:30 p.m. Friday, Royse City
- Kaufman (8-3) vs. Kilgore (10-0), 7:30 p.m. Friday, Tyler's Rose Stadium
Region III, Bidistrict
- Waco La Vega 42, Taylor 19
- Jasper 44, Palestine 34
- West Orange-Stark 41, Huffman Hargrave 9
- West Columbia 41, Houston Yates 12
- Navasota 31, Robinson 7
- Carthage 49, Mexia 6
- Silsbee 30, Cleveland 21
- Stafford 48, Houston Furr 20
Area
- Waco La Vega (6-5) vs. Jasper (7-3), 7:30 p.m. Friday, Palestine
- West Orange-Stark (9-1) vs. West Columbia (4-6), 7 p.m. Friday, Channelview
- Navasota (10-1) vs. Carthage (10-1), 7:30 p.m. Friday, Corsicana
- Silsbee (8-2) vs. Stafford (9-1), 7 p.m. Friday, Humble's Turner Stadium
Region IV, Bidistrict
- Gonzales 24, Bellville 14
- Fredericksburg 38, Somerset 27
- Rockport-Fulton 42, Hondo 13
- Kingsville 45, Hidalgo 8
- La Grange 42, El Campo 7
- Fischer Canyon Lake 24, Pleasanton 21
- Ingleside 55, Devine 18
- Rio Grande City Grulla 48, La Feria 24
Area
- Gonzales (7-4) vs. Fredericksburg (10-1), 7 p.m. Friday, Leander's Gupton Stadium
- Rockport-Fulton (4-6) vs. Kingsville (9-2), 7:30 p.m. Friday, Corpus Christi's Buccaneer Stadium
- La Grange (10-0) vs. Fischer Canyon Lake (4-7), 7:30 p.m. Friday, Georgetown
- Ingleside (8-3) vs. Rio Grande City Grulla (7-3), 7:30 p.m. Friday, CC Calallen
CLASS 3A DIVISION II
Region I, Bidistrict
- Lubbock Estacado 18, Perryton 14
- Snyder 48, Clint 21
- Graham 68, FW Castleberry 0
- Glen Rose 35, Llano 26
- Shallowater 42, Dalhart 12
- Monahans 35, Pecos 13
- Vernon 49, Lake Worth 21
- Liberty Hill 61, Hillsboro 21
Area
- Lubbock Estacado (5-6) vs. Snyder (4-7), 2 p.m. Saturday, Snyder
- Graham (11-0) vs. Glen Rose (5-5), 7 p.m. Friday, Mineral Wells
- Shallowater (11-0) vs. Monahans (7-3), 7 p.m. Friday, Denver City
- Vernon (9-2) vs. Liberty Hill (10-1), 3 p.m. Saturday, Brownwood
Region II, Bidistrict
- Gainesville 55, Celina 49, 2OT
- Bonham 31, Dallas Madison 15
- Atlanta 46, Emory Rains 15
- Gladewater 48, Canton 0
- Argyle 57, Krum 12
- Melissa 48, Dallas Roosevelt 14
- Pittsburg 54, Wills Point 49
- Gilmer 52, Mineola 0
Area
- Gainesville (10-0) vs. Bonham (5-6), 7:30 p.m. Friday, Little Elm
- Atlanta (7-4) vs. Gladewater (5-6), 7:30 p.m. Friday, Longview's Lobo Stadium
- Argyle (11-0) vs. Melissa (9-2), 7:30 p.m. Friday, Prosper
- Pittsburg (5-6) vs. Gilmer (10-1), 7:30 p.m. Thursday, Longview Pine Tree
Region III, Bidistrict
- Waco Connally 35, Madisonville 17
- Fairfield 60, Diboll 6
- Sour Lake Hardin-Jefferson 28, Liberty 7
- Sweeny 54, Houston Worthing 44
- Rockdale 55, Lorena 36
- Center 45, Groesbeck 21
- Coldspring-Oakhurst 28, Orangefield 14
- La Marque 50, Houston Kashmere 7
Area
- Waco Connally (9-2) vs. Fairfield (11-0), 7:30 p.m. Friday, Midlothian
- Sour Lake Hardin-Jefferson (7-4) vs. Sweeny (8-3), 7:30 p.m. Friday, Alvin
- Rockdale (7-4) vs. Center (3-8), 7:30 p.m. Friday, A&M Consolidated
- Coldspring-Oakhurst (9-1) vs. La Marque (8-3), 7:30 p.m. Friday, Conroe's Moorhead Stadium
Region IV, Bidistrict
- Cuero 42, Columbus 21
- Geronimo Navarro 61, SA Houston 20
- Sinton 42, Lytle 14
- Zapata 49, Rio Hondo 21
- Wharton 59, Yoakum 35
- La Vernia 21, Wimberley 7
- Orange Grove 57, Pearsall 13
- Port Isabel 42, Raymondville 13
Area
- Cuero (7-3) vs. Geronimo Navarro (10-1), 7:30 p.m. Friday, SA's Gustafson Stadium
- Sinton (9-2) vs. Zapata (5-5), 6 p.m. Saturday, CC Calallen
- Wharton (9-2) vs. La Vernia (10-1), 7:30 p.m. Friday, Cuero
- Orange Grove (10-1) vs. Port Isabel (11-0), 2 p.m. Saturday, Kingsville
Copyright AP - Associated Press