Class 2A HS Football Playoff Scores, Pairings - NBC 5 Dallas-Fort Worth

Class 2A HS Football Playoff Scores, Pairings

Class 2A HS football playoff scores, pairings

    processing...

    NEWSLETTERS

     Class 2A HS Football Playoff Scores, Pairings
    AP
    2011 Class 5A High School Playoff Scores

    DIVISION I

    Region I, Area
    Muleshoe 43, Godley 27
    Merkel 21, Childress 13
    Eastland 51, Littlefield 22
    Wall 56, Breckenridge 14

    Regional
    Muleshoe (10-1) vs. Merkel (9-1), 7 p.m. Friday, Wolfforth
    Eastland (11-0) vs. Wall (11-0), 7 p.m. Friday, Abilene Wylie HS

    Region II, Area
    New Boston 47, Pottsboro 26
    Melissa 19, Eustace 10
    Daingerfield 49, Grandview 7
    Redwater 49, Boyd 33

    Regional
    New Boston (10-2) vs. Melissa (9-1), 7:30 p.m. Friday, Paris
    Daingerfield (9-3) vs. Redwater (8-3), 7:30 p.m. Friday, Hallsville

    Region III, Area
    Big Sandy Harmony 9, Marlin 7
    Crockett 42, Newton 27
    East Chambers 24, Malakoff 7
    Tatum 21, Cameron Yoe 14

    Regional
    Big Sandy Harmony (9-2) vs. Crockett (10-1), 7 p.m. Saturday, Nacogdoches' Bryce Stadium
    East Chambers (9-2) vs. Tatum (10-2), 7:30 p.m. Friday, Lufkin

    Region IV, Area
    Lago Vista 30, Odem 23
    Blanco 14, Jourdanton 13
    Hempstead 17, George West 7
    Hallettsville 28, San Diego 0

    Regional
    Lago Vista (10-1) vs. Blanco (7-5), 7:30 p.m. Saturday, Austin's House Park
    Hempstead (11-0) vs. Hallettsville (7-5), 7:30 p.m. Friday, Giddings

    DIVISION II

    Region I, Area
    Abernathy 41, Nocona 6
    Holliday 23, Spearman 20, OT
    Cisco 61, Sanford-Fritch 28
    Idalou 41, Hamilton 0

    Regional
    Abernathy (10-1) vs. Holliday (9-2), 3 p.m. Friday, Sweetwater
    Cisco (11-0) vs. Idalou (10-1), 7:30 p.m. Friday, Colorado City

    Region II, Area
    Gunter 21, Cooper 14
    Lone Oak 29, De Kalb 27
    Corsicana Mildred 47, Omaha Pewitt 28
    Hughes Springs 61, Alba-Golden 12

    Regional
    Gunter (9-2) vs. Lone Oak (8-4), 7:30 p.m. Friday, Royse City
    Corsicana Mildred (11-0) vs. Hughes Springs (6-5), 7:30 p.m. Friday, Van

    Region III, Area
    Arp 52, Rogers 20
    Corrigan-Camden 22, Centerville 14
    Franklin 57, San Augustine 20
    Lexington 31, New Waverly 7

    Regional
    Arp (9-2) vs. Corrigan-Camden (9-3), 7:30 p.m. Friday, Buffalo
    Franklin (10-2) vs. Lexington (9-2), 7 p.m. Friday, A&M Consolidated HS

    Region IV, Area
    Sonora 31, Weimar 0
    East Bernard 33, San Saba 7
    Poth 33, Schulenburg 28
    Refugio 56, Three Rivers 25

    Regional
    Sonora (11-0) vs. East Bernard (10-1), time TBD Saturday, Alamodome
    Poth (11-0) vs. Refugio (11-0), 7:30 p.m. Friday, Victoria