2014 Playoff Schedules/Results: All Scores | 6A | 5A | 4A | 3A | 2A | 1A
2014 Texas APSE All-State Football Teams 6A | 5A | 4A | 3A | 2A
Championships: All-Time | 2AD2 |2AD1 |3AD2 | 3AD1 |4AD2 |4AD1 | 5AD2 | 5AD1 | 6AD2 | 6AD1
Complete list of 2014 Texas high school football playoff scores:
CLASS 6A DIVISION I
REGION I
Bidistrict
Amarillo Tascosa 31, EP Franklin 28
Odessa Permian 31, Arlington Houston 7
Plano West 66, Keller 41
Euless Trinity 32, South Grand Prairie 29, OT
Amarillo 41, EP El Dorado 27
Arlington Martin 43, Midland 14
Allen 59, Keller Central 21
DeSoto 51, Coppell 35
Area
Odessa Permian 49, Amarillo Tascosa 28
Euless Trinity 49, Plano West 31
Arlington Martin 56, Amarillo 35
Allen 25, DeSoto 22
Regional
Euless Trinity 42, Odessa Permian 14
Allen 69, Arlington Martin 54
REGION II
Bidistrict
Dallas Skyline 41, Richardson Lake Highlands 14
Belton 50, Garland 27
Round Rock 16, Austin Westlake 14
Klein Collins 38, Conroe Oak Ridge 20
Mesquite Horn 48, Irving MacArthur 34
Garland Rowlett 33, Killeen Shoemaker 6
Austin Bowie 33, Round Rock Cedar Ridge 21
Klein Oak 38, The Woodlands 20
Area
Dallas Skyline 49, Belton 7
Klein Collins 21, Round Rock 12
Mesquite Horn 34, Garland Rowlett 16
Klein Oak 25, Austin Bowie 18
Regional
Dallas Skyline 34, Klein Collins 14
Klein Oak 59, Mesquite Horn 40
REGION III
Bidistrict
Cypress Ranch 52, Aldine 0
Katy Cinco Ranch 56, Houston Bellaire 38
Galena Park North Shore 38, Pasadena Dobie 17
League City Clear Springs 28, Alief Elsik 21
Cypress Fairbanks 31, Aldine Eisenhower 3
Houston Lamar 38, Katy Seven Lakes 31
Pearland 41, Deer Park 12
Dickinson 49, Alief Taylor 7
Area
Cypress Ranch 42, Katy Cinco Ranch 20
Galena Park North Shore 45, League City Clear Springs 20
Cypress Fairbanks 17, Houston Lamar 12
Dickinson 35, Pearland 21
Regional
Cypress Ranch 31, Galena Park North Shore 27
Dickinson 21, Cypress Fairbanks 19
REGION IV
Bidistrict
Converse Judson 28, SA Churchill 10
SA Northside O'Connor 49, SA Southwest 14
Laredo United 62, La Joya 7
Weslaco 3, Harlingen 0
SA Reagan 21, Smithson Valley 14
Sa Northside Stevens 51, SA East Central 22
Del Rio 35, McAllen Memorial 20
Los Fresnos 42, Edinburg North 7
Area
Converse Judson, 50, SA Northside O'Connor 35
Laredo United 40, Weslaco 28
SA Reagan 38, SA Northside Stevens 31
Los Fresnos 13, Del Rio 12
Regional
Converse Judson 55, Laredo United 20
SA Reagan 50, Los Fresnos 19
Local
The latest news from around North Texas.
State Quarterfinals
Allen 30, Euless Trinity 27
Dallas Skyline 38, Klein Oak 20
Cypress Ranch 31, Dickinson 28
Converse Judson 34, SA Reagan 24
State Semifinals
Allen 52, Dallas Skyline 34
Cypress Ranch 38, Converse Judson 31
State Championship
Allen 47, Cypress Ranch 16
CLASS 6A DIVISION II
REGION I
Bidistrict
Lubbock Monterey 48, EP Americas 21
San Angelo Central 55, Arlington Bowie 52, 2OT
Denton Guyer 59, Plano 28
Southlake Carroll 38, Mansfield 31
Wolfforth Frenship 52, EP Eastwood 21
Abilene 31, Arlington Lamar 13
McKinney Boyd 42, Keller Fossil Ridge 23
Cedar Hill 50, Colleyville Heritage 26
Area
San Angelo Central 50, Lubbock Monterey 14
Southlake Carroll 58, Denton Guyer 42
Abilene 55, Wolfforth Frenship 34
Cedar Hill 50, McKinney Boyd 28
Regional
Southlake Carroll 35, San Angelo Central 10
Cedar Hill 36, Abilene 28
REGION II
Bidistrict
Dallas Jesuit 59, Richardson Pearce 7
Rockwall 70, Copperas Cove 42
Pflugerville Hendrickson 56, Austin High 14
Spring Westfield 49, The Woodlands College Park 21
Dallas Highland Park 49, Irving Nimitz 17
Waco Midway 76, Tyler Lee 47
Lake Travis 54, Leander Rouse 7
Spring 48, Humble Atascocita 26
Area
Rockwall 48, Dallas Jesuit 27
Spring Westfield 24, Pflugerville Hendrickson 7
Waco Midway 35, Dallas Highland Park 21
Spring 34, Lake Travis 28
Regional
Spring Westfield 43, Rockwall 38
Spring 46, Hewitt Midway 45
REGION III
Bidistrict
Houston Memorial 21, Houston Langham Creek 14
Katy 73, Houston Westside 7
Pearland Dawson 35, La Porte 28
Friendswood 35, Fort Bend Hightower 29
Cypress Woods 66, Aldine Davis 15
Katy Taylor 37, Houston Reagan 15
Manvel 45, Beaumont West Brook 22
Fort Bend Travis 34, League City Clear Creek 29
Area
Katy 76, Houston Memorial 14
Pearland Dawson 28, Friendswood 26
Cypress Woods 63, Katy Taylor 17
Manvel 73, Fort Bend Travis 23
Regional
Katy 63, Pearland Dawson 20
Manvel 63, Cypress Woods 47
REGION IV
Bidistrict
Cibolo Steele 70, SA MacArthur 21
SA Northside Brennan 29, CC King 0
La Joya Palmview 21, Laredo Johnson 17
Weslaco East 42, San Benito 14
SA Johnson 21, Schertz Clemens 7
SA Northside Brandeis 63, CC Carroll 14
McAllen 18, Laredo Alexander 14
Brownsville Rivera 49, PSJA North 42
Area
Cibolo Steele 24, SA Northside Brennan 12
Weslaco East 56, La Joya Palmview 6
SA Northside Brandeis 38, SA Johnson 10
Brownsville Rivera 36, McAllen 29
Regional
Cibolo Steele 48, Weslaco East 17
SA Northside Brandeis 42, Brownsville Rivera 14
State Quarterfinals
Cedar Hill 62, Southlake Carroll 42
Spring Westfield 24, Spring 19
Katy 45, Manvel 17
Cibolo Steele 31, SA Northside Brandeis 28
State Semifinals
Cedar Hill 64, Spring Westfield 33
Katy 27, Cibolo Steele 20, OT
State Championship
Cedar Hill 23, Katy 20
CLASS 5A DIVISION I
REGION I
Bidistrict
EP Andress 42, EP Bel Air 14
Canyon Randall 34, Abilene Cooper 27
WF Rider 35, Grapevine 21
FW Arlington Heights 70, Burleson Centennial 28
EP Del Valle 42, EP Chapin 35
Amarillo Palo Duro 31, Plainview 28
Denton 40, N. Richland Hills Birdville 33
Aledo 69, FW Trimble Tech 0
Area
Canyon Randall 49, EP Andress 33
WF Rider 41, FW Arlington Heights 23
EP Del Valle 38, Amarillo Palo Duro 17
Aledo 49, Denton 17
Regional
Canyon Randall 35, WF Rider 28
Aledo 37, EP Del Valle 21
REGION II
Bidistrict
McKinney North 24, Frisco Wakeland 21, OT
West Mesquite 34, Carrollton Creekview 20
Mansfield Lake Ridge 42, Dallas Kimball 17
Longview 43, Lufkin 42
Wylie 42, Frisco Centennial 31
Rockwall-Heath 48, Carrollton Smith 0
Mansfield Summit 56, Dallas Spruce 15
Tyler 58, Texarkana Texas 23
Area
McKinney North 50, West Mesquite 44
Mansfield Lake Ridge 37, Longview 35
Rockwall-Heath 44, Wylie 6
Tyler 44, Mansfield Summit 27
Regional
McKinney North 56, Mansfield Lake Ridge 42
Tyler 49, Rockwall-Heath 21
REGION III
Bidistrict
Temple 58, A&M Consolidated 14
Houston Stratford 48, Houston Waltrip 0
Houston King 48, Beaumont Central 15
Fort Bend Ridge Point 27, Richmond Foster 18
Bryan 48, Manor 27
Magnolia West 45, Houston Madison 36
Humble Kingwood Park 31, Nederland 24
Richmond George Ranch 35, Fort Bend Elkins 20
Area
Temple 47, Houston Stratford 35
Fort Bend Ridge Point 24, Houston King 3
Bryan 49, Magnolia West 34
Richmond George Ranch 35, Humble Kingwood Park 14
Regional
Temple 38, Fort Bend Ridge Point 35
Richmond George Ranch 48, Bryan 13
REGION IV
Bidistrict
Austin LBJ 26, Cedar Park Vista Ridge 21
SA Alamo Heights 48, SA Harlandale 17
Victoria West 47, Uvalde 28
Edinburg Vela 49, PSJA 13
Austin Vandegrift 63, Austin McCallum 42
Lockhart 42, Breckenridge 21
CC Flour Bluff 42, SA Southside 21
Mission Memorial 17, Donna 0
Area
Austin LBJ 20, SA Alamo Heights 13
Victoria West 61, Edinburg Vela 45
Austin Vandegrift 42, Lockhart 13
CC Flour Bluff 48, Mission Memorial 14
Regional
Austin LBJ 36, Victoria West 35
Austin Vandegrift 49, CC Flour Bluff 27
State Quarterfinals
Aledo 47, Canyon Randall 29
Tyler 64, McKinney North 40
Temple 28, Richmond George Ranch 14
Austin Vandegrift 40, Austin LBJ 35
State Semifinals
Aledo 44, Tyler 14
Temple 76, Austin Vandegrift 35
State Championship
Aledo 49, Temple 45
CLASS 5A DIVISION II
REGION I
Bidistrict
Canutillo 63, EP Ysleta 28
San Angelo Lake View 26, Canyon 21
Azle 73, FW Dunbar 24
Burleson 37, FW South Hills 21
EP Eastlake 41, EP Bowie 7
Lubbock Cooper 45, Hereford 14
Wichita Falls 17, Lake Dallas 14
Everman 51, FW Wyatt 12
Area
Canutillo 27, San Angelo Lake View 10
Azle 45, Burleson 20
EP Eastlake 32, Lubbock Cooper 14
Everman 21, Wichita Falls 20
Regional
Canutillo 17, Azle 10
Everman 31, El Paso Eastlake 20
REGION II
Bidistrict
Frisco Heritage 77, Wylie East 63
Terrell 30, Dallas Hillcrest 22
Dallas South Oak Cliff 37, Lancaster 34
Marshall 67, Nacogdoches 42
Lewisville The Colony 24, Lucas Lovejoy 13
Mesquite Poteet 36, Dallas Wilson 0
Mansfield Timberview 56, Seagoville 6
Ennis 52, Sulphur Springs 47
Area
Frisco Heritage 43, Terrell 20
Dallas South Oak Cliff 55, Marshall 35
Lewisville The Colony 27, Mesquite Poteet 24
Ennis 17, Mansfield Timberview 13
Regional
Dallas South Oak Cliff 78, Frisco Heritage 29
Ennis 49, Lewisville The Colony 35
REGION III
Bidistrict
Elgin 24, Huntsville 20
Brenham 61, Houston Yates 12
Crosby 41, Beaumont Ozen 24
Port Lavaca Calhoun 30, Fort Bend Marshall 14
Hutto 56, College Station 52
Waller 17, Houston North Forest 14
Dayton 56, Port Neches-Groves 44
Angleton 33, Texas City 7
Area
Brenham 45, Elgin 42
Crosby 36, Port Lavaca Calhoun 14
Hutto 39, Waller 14
Angleton 32, Dayton 31, OT
Regional
Crosby 38, Brenham 20
Hutto 21, Angleton 16
REGION IV
Bidistrict
Cedar Park 68, Austin Reagan 0
Boerne-Champion 57, SA Edison 14
CC Calallen 57, Somerset 14
Mission Sharyland 29, Edcouch-Elsa 0
Georgetown East View 31, Bastrop 0
Kerrville Tivy 54, SA Houston 7
Gregory-Portland 40, Castroville Medina Valley 21
Roma 28, Mercedes 21, OT
Area
Cedar Park 49, Boerne-Champion 27
Mission Sharyland 28, CC Calallen 0
Kerrville Tivy 35, Georgetown East View 17
Gregory-Portland 28, Roma 24
Regional
Cedar Park 52, Mission Sharyland 24
Kerrville Tivy 54, Gregory-Portland 30
State Quarterfinals
Canutillo 17, Everman 14
Ennis 31, Dallas South Oak Cliff 14
Crosby 31, Hutto 25
Cedar Park 45, Kerrville Tivy 21
State Semifinals
Ennis 41, Canutillo 13
Cedar Park 49, Crosby 21
State Championship
Ennis 38, Cedar Park 35
CLASS 4A DIVISION I
REGION I
Bidistrict
Lubbock Estacado 68, Clint Mountain View 7
Stephenville 66, Decatur 64
Andrews 61, Borger 20
Big Spring 35, Gainesville 17
Abilene Wylie 44, WF Hirschi 0
Levelland 54, Clint 18
Graham 52, Brownwood 11
Seminole 35, Fabens 0
Area
Stephenville 69, Lubbock Estacado 60
Big Spring 48, Andrews 34
Abilene Wylie 75, Levelland 21
Graham 41, Seminole 13
Regional
Stephenville 59, Big Spring 32
Graham 20, Abilene Wylie 7
REGION II
Bidistrict
Kennedale 62, Wilmer-Hutchins 20
Athens 47, Pittsburg 27
Argyle 70, Lake Worth 7
Kaufman 42, Princeton 35
Texarkana Liberty-Eylau 48, Wills Point 19
Carrollton Ranchview 44, Alvarado 34
Paris 30, Van 23
Sanger 31, Springtown 21
Area
Kennedale 30, Athens 26
Argyle 49, Kaufman 13
Texarkana Liberty-Eylau 49, Carrollton Ranchview 36
Paris 28, Sanger 16
Regional
Argyle 52, Kennedale 48
Texarkana Liberty-Eylau 48, Paris 21
REGION III
Bidistrict
Henderson 48, Silsbee 22
West Columbia 57, Houston Wheatley 0
Jasper 34, Kilgore 6
Stafford 33, Sealy 3
Navasota 55, Needville 15
Tyler Chapel Hill 57, Huffman Hargrave 43
El Campo 49, Houston Furr 6
Carthage 10, Little Cypress-Mauriceville 0
Area
Henderson 36, West Columbia 20
Jasper 21, Stafford 7
Navasota 49, Tyler Chapel Hill 28
El Campo 28, Carthage 21
Regional
Henderson 60, Jasper 43
Navasota 54, El Campo 36
REGION IV
Bidistrict
Fischer Canyon Lake 59, Waco La Vega 26
Rockport-Fulton 52, Zapata 16
Liberty Hill 51, China Spring 22
Gonzales 41, La Feria 13
La Vernia 60, Rio Grande City Grulla 20
Robinson 45, Boerne 21
Kingsville King 23, Pleasanton 0
Burnet 42, Taylor 10
Area
Rockport-Fulton 27, Fischer Canyon Lake 21, OT
Liberty Hill 45, Gonzales 27
Waco Robinson 31, La Vernia 28
Burnet 56, Kingsville King 27
Regional
Liberty Hill 31, Rockport-Fulton 21
Burnet 38, Robinson 35
State Quarterfinals
Graham 35, Stephenville 24
Argyle 45, Texarkana Liberty-Eylau 42
Navasota 34, Henderson 14
Liberty Hill 23, Burnet 15
State Semifinals
Argyle 23, Graham 20
Navasota 49, Liberty Hill 26
State Championship
Navasota 42, Argyle 35, 2 OT
CLASS 4A DIVISION II
REGION I
Bidistrict
Vernon 43, Fort Stockton 18
Krum 40, Dallas Lincoln 6
Sweetwater 50, Perryton 13
Bridgeport 35, Ferris 14
Celina 67, Dallas Madison 2
Monahans 54, Bushland 39
Venus 27, Anna 20
Iowa Park 35, Midland Greenwood 20
Area
Vernon 52, Krum 14
Sweetwater 46, Bridgeport 14
Celina 43, Monahans 15
Iowa Park 52, Venus 14
Regional
Sweetwater 49, Vernon 27
Celina 56, Iowa Park 27
REGION II
Bidistrict
Gilmer 50, Texarkana Pleasant Grove 7
Waco Connally 35, Madisonville 7
Gladewater 66, Nevada Community 14
Fairfield 24, Shepherd 16
Cleveland Tarkington 27, Mexia 24
Atlanta 55, Melissa 34
Coldspring-Oakhurst 28, Lorena 21
Tatum 49, Bullard 15
Area
Gilmer 80, Waco Connally 21
Gladewater 34, Fairfield 16
Atlanta 48, Cleveland Tarkington 26
Tatum 35, Coldspring-Oakhurst 12
Regional
Gilmer 42, Gladewater 35
Atlanta 55, Tatum 21
REGION III
Bidistrict
West Orange-Stark 64, Houston Scarborough 0
Giddings 31, Wharton 14
La Marque 45, Hamshire-Fannett 27
Sweeny 32, Caldwell 27
La Grange 35, Columbus 0
Orangefield 49, Houston Kashmere 35
Bellville 24, Smithville 7
Sour Lake Hardin-Jefferson 48, Houston Worthing 6
Area
West Orange-Stark 34, Giddings 14
La Marque 19, Sweeny 7
La Grange 49, Orangefield 7
Sour Lake Hardin-Jefferson 20, Bellville 10
Regional
West Orange-Stark 34, La Marque 0
La Grange 36, Sour Lake Hardin-Jefferson 28
REGION IV
Bidistrict
Geronimo Navarro 51, Carrizo Springs 20
Cuero 55, Rio Hondo 14
Devine 28, Lytle 12
Yoakum 44, Raymondville 27
Sinton 52, Port Isabel 22
Hondo 30, Crystal City 13
Orange Grove 56, Ingleside 14
Wimberley 48, Pearsall 0
Area
Cuero 42, Geronimo Navarro 20
Yoakum 44, Devine 27
Sinton 38, Hondo 9
Wimberley 21, Orange Grove 6
Regional
Yoakum 43, Cuero 34
Sinton 56, Wimberley 41
State Quarterfinals
Celina 41, Sweetwater 34
Gilmer 64, Atlanta 25
West Orange-Stark 42, La Grange 7
Sinton 35, Yoakum 21
State Semifinals
Gilmer 67, Celina 14
West Orange-Stark 42, Sinton 21
State Championship
Gilmer 35, West Orange-Stark 25
CLASS 3A DIVISION I
REGION I
Bidistrict
Muleshoe 31, Kermit 7
Breckenridge 23, Clyde 16
Shallowater 42, Friona 6
Boyd 33, Brady 12
Wall 30, Ponder 7
Brownfield 35, Childress 28
Brock 57, Bangs 13
Denver City 28, Littlefield 27
Area
Breckenridge 28, Muleshoe 7
Shallowater 49, Boyd 35
Wall 44, Brownfield 21
Brock 27, Denver City 26
Regional
Shallowater 17, Breckenridge 6
Brock 21, Wall 20
REGION II
Bidistrict
Pottsboro 44, Caddo Mills 13
Redwater 21, White Oak 18
Whitesboro 47, Sunnyvale 39
Winnsboro 28, Gladewater Sabine 17
New Boston 28, Jefferson 21
Pilot Point 50, Red Oak Life 27
Mineola 52, Pattonville Prairiland 14
Commerce 22, Farmersville 7
Area
Pottsboro 38, Redwater 21
Whitesboro 35, Winnsboro 7
Pilot Point 35, New Boston 13
Mineola 42, Commerce 14
Regional
Pottsboro 37, Whitesboro 14
Mineola 34, Pilot Point 27
REGION III
Bidistrict
Whitney 42, Lago Vista 14
Kirbyville 37, Elkhart 7
Rockdale 48, Comanche 18
Buna 34, Malakoff 24
Teague 76, Kountze 42
Cameron Yoe 41, Glen Rose 21
East Chambers 41, Palestine Westwood 7
Little River Academy 24, McGregor 21
Area
Kirbyville 74, Whitney 48
Rockdale 55, Buna 28
Cameron Yoe 42, Teague 31
East Chambers 24, Little River Academy 14
Regional
Rockdale 27, Kirbyville 20
Cameron Yoe 54, East Chambers 21
REGION IV
Bidistrict
Altair Rice 35, Comfort 29
Mathis 38, Aransas Pass 28
Hempstead 32, Luling 0
Hallettsville 44, Lyford 6
Goliad 61, Santa Rosa 7
Edna 38, Universal City Randolph 22
San Diego 14, George West 6
Ingram Moore 51, Hitchcock 40
Area
Mathis 46, Altair Rice 16
Hallettsville 25, Hempstead 14
Edna 21, Goliad 14
Ingram Moore 22, San Diego 6
Regional
Hallettsville 27, Mathis 26
Edna 50, Ingram Moore 28
State Quarterfinals
Shallowater 22, Brock 21
Mineola 14, Pottsboro 7
Cameron Yoe 44, Rockdale 25
Edna 28, Hallettsville 21
State Semifinals
Mineola 42, Shallowater 27
Cameron Yoe 70, Edna 34
State Championship
Cameron Yoe 70, Mineola 40
CLASS 3A DIVISION II
REGION I
Bidistrict
Spearman 48, WF City View 7
Alpine 41, Colorado City 35
Cisco 53, Amarillo Highland Park 7
Post 62, San Angelo Grape Creek 21
Coleman 51, Crane 0
Eastland 30, Tulia 6
Sonora 35, Coahoma 18
Idalou 65, Henrietta 13
Area
Spearman 62, Alpine 36
Cisco 49, Post 7
Eastland 38, Coleman 28
Sonora 35, Idalou 14
Regional
Cisco 41, Spearman 32
Sonora 42, Eastland 37
REGION II
Bidistrict
Gunter 55, Edgewood 8
Arp 44, Hooks 0
Sadler S&S Consolidated 33, Lone Oak 28
Elysian Fields 36, Omaha Pewitt 30
Hughes Springs 49, New Diana 19
Howe 30, Cooper 20
Waskom 48, Linden-Kildare 26
Leonard 22, Alba-Golden 14, OT
Area
Gunter 35, Arp 28
Sadler S&S Consolidated 28, Elysian Fields 27, OT
Howe 50, Hughes Springs 32
Waskom 52, Leonard 32
Regional
Gunter 48, Sadler S&S Consolidated 9
Waskom 71, Howe 21
REGION III
Bidistrict
Clifton 44, Palmer 35
Crockett 34, Trinity 27
Rogers 35, Blooming Grove 13
Corrigan-Camden 38, Jewett Leon 8
Newton 46, New Waverly 6
Dublin 54, Corsicana Mildred 6
Franklin 57, Garrison 13
Maypearl 32, Jarrell 17
Area
Crockett 48, Clifton 44
Rogers 40, Corrigan-Camden 14
Newton 56, Dublin 13
Franklin 51, Maypearl 13
Regional
Rogers 51, Crockett 28
Newton 49, Franklin 21
REGION IV
Bidistrict
East Bernard 47, Stockdale 0
Cotulla 21, Santa Gertrudis Academy 14
Blanco 60, Boling 0
Taft 37, Dilley 16
Odem 66, Freer 6
Karnes City 33, El Maton Tidehaven 32, OT
Hebbronville 33, Banquete 26
Van Vleck 46, Nixon-Smiley 7
Area
East Bernard 50, Cotulla 0
Blanco 56, Taft 14
Odem 20, Karnes City 0
Van Vleck 42, Hebbronville 7
Regional
Blanco 14, East Bernard 7
Odem 40, Van Vleck 36
State Quarterfinals
Sonora 36, Cisco 35
Waskom 49, Gunter 15
Newton 32, Rogers 7
Blanco 55, Odem 34
State Semifinals
Waskom 25, Sonora 21
Newton 48, Blanco 21
State Championship
Waskom 41, Newton 22
CLASS 2A DIVISION I
REGION I
Bidistrict
Canadian, bye
Windthorst 33, McCamey 12
Ozona, bye
Stratford 47, New Deal 10
Stamford, bye
Wellington 58, Floydada 20
Abernathy, bye
Hawley 40, Christoval 13
Area
Canadian 59, Windthorst 13
Stratford 32, Ozona 24
Wellington 20, Stamford 7
Abernathy 52, Hawley 21
Regional
Canadian 34, Stratford 0
Abernathy 17, Wellington 14, 2OT
REGION II
Bidistrict
Alvord, bye
Crawford 38, Goldthwaite 8
Hico, bye
Wolfe City 48, Valley View 7
Mart, bye
Bells 46, Clarksville 41
Quinlan Boles, bye
Tolar 32, Bosqueville 13
Area
Crawford 57, Alvord 7
Hico 33, Wolfe City 6
Mart 77, Bells 6
Tolar 34, Quinlan Boles 14
Regional
Hico 16, Crawford 14
Mart 52, Tolar 14
REGION III
Bidistrict
Gladewater Union Grove, bye
Lovelady 17, Kerens 16
Alto, bye
Ore City 46, Shelbyville 0
Centerville, bye
San Augustine 24, Harleton 13
Pineland West Sabine, bye
Price Carlisle 30, Groveton 13
Area
Gladewater Union Grove 14, Lovelady 7
Alto 65, Ore City 29
Centerville 69, San Augustine 36
Price Carlisle 27, Pineland West Sabine 26
Regional
Alto 47, Gladewater Union Grove 7
Centerville 41, Price Carlisle 0
REGION IV
Bidistrict
Thorndale, Bye
Ben Bolt 33, Weimar 13
Refugio, bye
Johnson City 48, Thrall 7
Three Rivers, bye
Holland 35, Junction 6
Mason, bye
Shiner 63, CC London 0
Area
Thorndale 56, Ben Bolt 23
Refugio 58, Johnson City 0
Three Rivers 42, Holland 22
Mason 44, Shiner 20
Regional
Refugio 56, Thorndale 19
Mason 42, Three Rivers 0
State Quarterfinals
Canadian 62, Abernathy 14
Mart 50, Hico 15
Centerville 23, Alto 20
Mason 24, Refugio 20
State Semifinals
Canadian 49, Mart 14
Mason 27, Centerville 7
State Championship
Canadian 34, Mason 7
CLASS 2A DIVISION II
REGION I
Bidistrict
Booker, bye
Quanah 46, Sundown 26
Crosbyton, bye
Sunray 21, Vega 14
Seagraves, bye
Gruver 41, Springlake-Earth 7
Farwell, bye
Memphis 26, Smyer 12
Area
Quanah 42, Booker 12
Crosbyton 62, Sunray 34
Seagraves 47, Gruver 13
Farwell 26, Memphis 7
Regional
Crosbyton 42, Quanah 14
Seagraves 56, Farwell 21
REGION II
Bidistrict
Iraan, bye
Santo 47, Electra 20
Hamlin, bye
Wink 36, Roscoe 28
Winters, bye
Munday 47, Baird 0
Albany, bye
Miles 42, Eldorado 14
Area
Santo 45, Iraan 28
Hamlin 51, Wink 20
Winters 26, Munday 13
Albany 38, Miles 6
Regional
Hamlin 34, Santo 14
Albany 31, Winters 14
REGION III
Bidistrict
Lindsay, bye
Normangee 34, Overton 28
Tenaha, bye
Hubbard 56, Cumby 0
Iola, bye
Muenster 35, Dallas Gateway 12
Chilton, bye
Timpson 45, Evadale 39
Area
Normangee 40, Lindsay 21
Tenaha 40, Hubbard 26
Iola 35, Muenster 21
Chilton 33, Timpson 7
Regional
Tenaha 47, Normangee 7
Iola 34, Chilton 9
REGION IV
Bidistrict
Bremond, bye
Rocksprings 35, Woodsboro 21
D'Hanis, bye
Louise 25, Milano 6
Bruni, bye
Burton 18, Yorktown 13
Falls City, bye
La Pryor 67, Agua Dulce 20
Area
Bremond 48, Rocksprings 0
Louise 20, D'Hanis 6
Bruni 6, Burton 0
Falls City 34, La Pryor 12
Regional
Bremond 47, Louise 6
Bruni 7, Falls City 6
State Quarterfinals
Seagraves 49, Crosbyton 21
Albany 49, Hamlin 35
Tenaha 35, Iola 28
Bremond 46, Bruni 7
State Semifinals
Albany 24, Seagraves 14
Bremond 32, Tenaha 29
State Championship
Bremond 28, Albany 21
CLASS 1A DIVISION I
REGION I
Bidistrict
Happy 66, Spur 8
Lenorah Grady 78, Ropesville Ropes 62
Borden County 75, Anton 44
Turkey Valley 78, Nazareth 28
Regional
Happy 76, Lenorah Grady 50
Turkey Valley 66, Borden County 64
REGION II
Bidistrict
Garden City 64, Sterling City 16
Ira 58, Knox City 8
Crowell 52, Roscoe Highland 0
Water Valley 86, Marfa 36
Regional
Ira 70, Garden City 22
Crowell 67, Water Valley 8
REGION III
Bidistrict
Gordon 48, Newcastle 30
Zephyr 62, Eden 14
Santa Anna 71, Rochelle 56
May 52, Tioga 8
Regional
Gordon 24, Zephyr 22
May 65, Santa Anna 20
REGION IV
Bidistrict
Blum 85, Milford 24
Campbell 63, Chester 51
Savoy 101, Laird Hill Leverett's Chapel 96
Abbott 46, Aquilla 0
Regional
Blum 70, Campbell 13
Abbott 49, Savoy 0
State Quarterfinals
Turkey Valley 64, Happy 14
Crowell 59, Ira 14
May 38, Gordon 22
Blum 50, Abbott 35
State Semifinals
Crowell 100, Turkey Valley 50
May 60, Blum 38
State Championship
Crowell 62, May 16
CLASS 1A DIVISION II
REGION I
Bidistrict
Follett 46, McLean 0
Whitharral 46, Kress 34
Southland 56, Lazbuddie 8
Groom 56, Lefors 0
Regional
Follett 54, Whitharral 42
Groom 60, Southland 14
REGION II
Bidistrict
Ackerly Sands 96, Balmorhea 50
Blackwell 52, Rising Star 6
Loraine 70, Blanket 36
Imperial Buena Vista 46, Sierra Blanca 20
Regional
Ackerly Sands 72, Blackwell 60
Loraine 51, Imperial Buena Vista 47
REGION III
Bidistrict
Guthrie 84, Jayton 34
Chillicothe 58, Forestburg 41
Throckmorton 48, Harrold 2
Matador Motley County 48, Lueders-Avoca 0
Regional
Guthrie 36, Chillicothe 22
Throckmorton 70, Matador Motley County 22
REGION IV
Bidistrict
Richland Springs 64, Oglesby 35
Mount Calm 102, High Island 56
Calvert 62, Trinidad 16
Jonesboro 64, Mullin 38
Regional
Richland Springs 92, Mount Calm High School 45
Calvert 32, Jonesboro 26, OT
State Quarterfinals
Groom 38, Follett 32
Loraine 82, Ackerly Sands 70
Throckmorton 62, Guthrie 14
Calvert 64, Richland Springs 46
State Semifinals
Groom 72, Loraine 54
Throckmorton 76, Calvert 72
State Championship
Throckmorton 66, Groom 20